Baznīcas

Dagdas Tūrisma informācijas centrs uz “Google Maps” bāzes ir apkopojis informāciju par visiem dievnamiem Latgalē – tagad ir ērti apskatīt to atrašanos kartē un saplānot vienas, divu vai vairāku sakrālo ēku apciemojumu vienā braucienā.

Dagdas Vissv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca  

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Celta 1741. gadā korintiešu baroka stilā. Baznīcu cēla muižnieks Jans Augusts Hilzens (1702 – 1767). Tajā ir 6 grezni altāri. Lielajā altārī ir divas gleznas – sv.Trīsvienības un Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas godam. Baznīcā ir ģipša figūrām veidots baptistērijs.
 
 

Bukmuižas Sv. Ludviga katoļu baznīca   
Pirmā Bukmuižas katoļu baznīca bija koka baznīca. Pašreizējā mūra baznīca tika uzcelta 1830. gadā par muižkunga Ludviga Šabanska līdzekļiem prāvesta Pētera Bržozdovska darbības laikā. Baznīca ir baroka stilā bez torņiem, viennavas telpa, koka grīda un griesti. 

Celta 1814. gadā kā Dagdas dievnama filiāle. Ar vietējo iedzīvotāju atbalstu un ieguldīto lielo darbu baznīca tika atjaunota 1993.gadā. Tā ir akmeņu mūra celtne Dagdas – Bukmuižas lielceļa malā, kas padomju gados bija atņemta ticīgajiem.

 Andrupenes Vissvētākās Jaunavas Marijas Skapulāra karalienes Romas katoļu baznīca
Celta 1849. gadā par muižnieka Ignācija Šadurska līdzekļiem. Baznīca ir bez torņiem, četrstūrainas formas, griesti lēzeni, ozolkoka. Baznīca ir viennavas telpa ar trim mūra altāriem, 28 m gara un 14 m plata.

 
 
Landskoronas Vissv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca
Baznīca celta 1828. gadā par muižkunga Mārtiņa Karņicka līdzekļiem. 1859.gadā baznīca tika atjaunota un paplašināta. Tā ir 34 m gara un 17 m plata vairāknavu ēka, celta izmantojot vecās baznīcas fundamentu.

 
 
 

Beresnes Vissvētās Jaunavas Marijas dzimšanas Romas katoļu baznīca 
Beresnes koka kapella celta 1805.gadā. Baznīca ir 17 m gara un 9 m plata viennavas telpa. Līdz 1924. gadam tā bija kā kapella, bet vēlāk kļuva par Beresnes draudzes baznīcu.

 
Konsekrēta 1819. gadā. 
Tā ir viennavas krustveida celtne 22 m gara un 10 m plata. Baznīcā ir 4 altāri. Vienā altarī Jaunavas Marijas un sv. Helēnas gleznas un sv. Franciska un sv. Antona statujas. Otrajā altārī Kristus transfigurācijas un sv. Jura glezna, trešajā altārī Sv. Pētera un Pāvila un sv. Izidora gleznas.

ANZ baznica.640jpg
    Andzeļmuižas Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca
 
Katoļu koka baznīca celta 1845. g. par muižnieka Veisenhofa un draudzes līdzekļiem. 20.gs. 60. gados baznīca tika nojaukta. Vēlākajos gados viena no draudzes ēkām pēc atjaunošanas tika izveidota baznīca, kas iesvētīta 1995. gadā.

Dagdas v.baznDagdas Pokrova Nikolaja vecticībnieku baznīca
Baznīcas ēka nav kultūrvēsturiskais piemineklis, celta 1992 gadā, toties liela vērtība ir baznīcas iekšējam aprīkojumam un svētlietām.