Muzeji

Konstantīna Raudives piemiņas istaba
 
Konstantīns Raudive (dzimis 1909. gada 30. aprīlī Asūnes pagastā, miris 1974. gada 2. septembrī Badkrocingenē, Vācijā) bija latviešu psihologs, filozofs un parapsihologs, pētījis iespējamo dzīvi pēc nāves, izveidojis savu metodi mirušo cilvēku balsu pierakstīšanai, izmantojot "elektronisko balsu" fenomenu.

Ed-AndrupeneMuzejs “Andrupenes lauku sēta”

 
Muzejā "Andrupenes lauku sēta" Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju, šmakovku; ar folkloras kopu (Sovvaļņīki) dziedāt dzirkstošās dziesmas un izdejot dančus….

kepa logoVides izglītības un kultūras centrs "Ķepa"

 
Ķepovas pagasta Neikšānos ir izveidota meža tēmai veltīta ekspozīcija, kas apmeklētājiem dod ieskatu no pārsteigumiem bagātās meža pasaules.

Patria logo

Aivara Arnicāna Dagdas vēstures muzejs “PATRIA”
 
Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria" Aivara Arnicāna vadībā ir izveidojusi pilsētā Dagdas vēstures muzeju.

Asūnes novadpētniecības istaba "Asūnes pagasts"

 Tā tika atklāta 2010. gada oktobrī. Ideja par novadpētniecības muzeja veidošanu radās  tad, kad viena no klasēm, projektu nedēļā izvēlējās tēmu "Senlietas".